6 липня 2020 року в столицюі України на станцію "Київ-Ліски" прибув перший контейнерний поїзд з китайського Уханя (пров. Хубей/). Це перший вантажний склад, безпосередньо зв'язав два міста, і другий контейнерний поїзд, відправлений з Китаю в Україну.

Залізничний потяг доставив до Києва 43 сорокафутових контейнера з хімічною продукцією, устаткуванням, алюмінієвими рамами, одноразовими шприцами та ПЕТ-флаконами.

"Це тільки початок, перший крок для налагодження регулярних контейнерних перевезень з Китаю в Україну", -- сказав на офіційній церемонії зустрічі поїзда міністр інфраструктури України Владислав Криклій

Маршрут залізничного складу пролягав по території чотирьох країн. 9,5 тис км, що розділяють Ухань і Київ, поїзд подолав за три тижні. Проте, надалі час шляху має скоротитися до 15-16 днів. Це зробить залізничні перевезення привабливими для підприємств, які цінують швидкість доставки вантажів, заявив Сіньхуа Олександр Поліщук-перший заступник директора "Центру транспортного сервісу "Ліски", головним терміналом якого є станція "Київ-Ліски".

Передбачається, що на початковому етапі контейнерний поїзд буде курсувати раз в тиждень. Така регулярність руху дозволить відпрацювати необхідні процедури з митними та контролюючими органами. Але після налагодження всіх процесів залізничний склад почне ходити частіше. "У майбутньому це може бути два потяги в тиждень або навіть більше, аж до чотирьох. Наш термінал здатний обробляти такий обсяг вантажів без додаткового обладнання і додаткового персоналу", -- запевнив А. Поліщук.

В. о. голови оператора залізниць України держкомпанії "Укрзалізниця" Іван Юрик, у свою чергу, сказав, що українська сторона має намір не тільки збільшувати частоту рейсів, але і розширювати маршрут контейнерного поїзда. "Ми можемо приймати поїзди не лише в Києві, але також у Харкові, Одесі та інших містах України", -- заявив В. Юрик кореспонденту Сіньхуа після прибуття залізничного складу.

За словами В. Юрика, в даний час головними завданнями "Укрзалізниці" є просування контейнерних перевезень серед українських і китайських бізнесменів та оптимізація процесу проходження митниці на території України.

Посол КНР в Україні Фань Сяньжун, який також взяв участь у церемонії зустрічі поїзда, зазначив, що реалізація цього проекту має важливе символічне значення для китайсько-українських відносин. "В майбутньому КНР та Україна налагодять більш тісне співробітництво у межах "Поясу і шляху", Україна ще більшою мірою проявить свої переваги в якості логістичного центру, що зв'язує Європу і Азію, а китайсько-українська торговельно-економічне співробітництво стане ще більш швидким та зручним", -- сказав Фань Сяньжун.

Дипломат додав, що в цьому році виповнюється 30 років з дня, коли Київ і Ухань стали містами-побратимами, тому запуск контейнерного поїзда можна вважати своєрідним відзначенням цієї річниці.

Український економіст, директор Інституту досліджень сучасного Китаю імені Бориса Курця /при КНЕУ/ Ольга Дроботюк також високо оцінила важливість відкриття прямого залізничного сполучення між КНР і Україною. За її словами, ця подія є значущим стратегічним кроком для двох країн, особливо в контексті підписаної Україною Плану дій з реалізації ініціативи "Пояс і шлях", а також логічним наслідком того, що в 2019 році Китай став найбільшим торговим партнером України. "Запуск таких поїздів -- позитивний сигнал як для бізнесу, так і для керівництва країни. Це може стати підмогою для подальшого розширення і зміцнення торговельно-економічного, політичного та культурного співробітництва між Україною та Китаєм", -- сказала О. Дроботюк в інтерв'ю Сіньхуа.

Нагадаємо, Україна довгий час була частиною транзитного коридору, по якому вантажі залізничним транспортом доставлялись з Китаю в країни Західної Європи і назад. Між тим прямі контейнерні поїзди між Україною і КНР не курсували. Минулого місяця Україна ухвалила перший пілотний контейнерний поїзд з китайського міста Яньтай /пров. Шаньдун/. Залізничний потяг доставив до Києва 41 сорокафутовий контейнер із взуттям, бурильними трубами, комп'ютерним томографом та збірними вантажами.

За даними Державної служби статистики, в минулому році україно-китайський товарообіг досяг 12,79 млрд доларів США. Український експорт до КНР зріс на 63,3 % проти 2018 року-до 3,59 млрд доларів, а імпорт збільшився на 20,9 % і склав 9,2 млрд доларів.

#Китай #Україна #АгроАссістенс #yto